Author: n***8
Date:
Review: suchh pretty collors i love it sm
Color: Rhapsody
Size: one-size
Price: 59kr
Just getting started in the makeup game? Our BEACH SUSNET palette was made for you! Featuring our all-time favorite summer shades like browns, reds, and pinks, this palette has everything you need to practice and perfect all your everyday or vacation shadow looks. Each color is blendable and smooth to make application effortlessly beautiful.
| Ingredients | Alcohol-Free, Fragrance-Free, Gluten-Free |
| Color | Beach Sunset |
| Finish | Shimmer |
| Type | Palette |
| Height | 1.9 cm |
| Length | 12.9 cm |
| Net Weight | 12.5 g |
| Width | 12.9 cm |
| SKU | sbbeauty03200303058 |
Brand Name: SHEGLAM
Brand Page: https://m.shein.se/Brands/SHEGLAM-sc-01429018.html
About: Premium, Innovative, Affordable & 100% CRUELTY FREE. SHEGLAM provides high-quality cosmetics at fair prices by only partnering with the best&world-class manufacturers. We believe GLAM isn't just for a select few. Beauty isn't a gift, it's a RIGHT!
Quality: 2720889 people said the quality is very good!
Author: n***8
Date:
Review: suchh pretty collors i love it sm
Color: Rhapsody
Size: one-size
Author: s***o
Date:
Review: beautiful palette, exactly like the picture 😍 like pls ♥️
Color: Rhapsody
Size: one-size
Author: e***e
Date:
Review: Everything is perfect! The product is exactly as shown in the photos. Good quality and arrived on time. Very satisfied with my purchase and would definitely recommend it!
Color: Beach Sunset
Size: one-size
Author: _***_
Date:
Review: Color Combination: so good Blendability: perfect Packaging & Appearance: perfect Texture/Quality: good Make-up effect: good
Color: Beach Sunset
Size: one-size
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.